Dotazy k focení

Focení dětí, rodin a párů preferuji v exteriéru a pokud to bude počasí jen dovolovat, budu ho směřovat právě tam, přes léto budu fotit pouze venku.
Věřte, že pro děti je to ta nejlepší možnost a v konečném důsledku i pro vás a vaše nervy 😉

V jakém věku tak fotit děti ?

Pokud jste propásli vhodný věk na nafocení newborn fotografií (max. 3 týdny věku), nezoufejte. Dalším krásným obdobím, který pro pořízení fotografií doporučuji, je období kolem 5-6 měsíce. Vaše děťátko v tomto věku pase dlouho a rádo koníčky, reaguje úsměvem od ucha k uchu na slovení a nemá již sevřené ručičky v pěst jako třeba ještě i tříměsiční dítko, kterými v tomto věku šermuje kolem hlavy a vyfotit kloudný záběr je docela fušku 🙂
Navíc se mně v tomto věku kolem 3. měsíců stávalo, že děťátko, doma tak spokojené a vysmáte, na mě, cizí „babu“ s fotákem naklánějící se nad ním, reaguje „zkoprněním“ a velkým pláčem … a takové fotky také nechcete, to mně věřte :-))
Proto doporučuji po newborn období jako další vhodnou dobu 5-6. měsíc, dále pak období kolem 9. měsíce, kdy dítě již hezky  sedí ale ještě nechodí :-))
Jakmile se dítko rozeběhne, obvykle bývá focení docela náročné, protože dítě moc nespolupracuje a dělá si co chce ono a ne co chceme my. Proto chodící děti doporučuji fotografovat venku a ne v ateliéru. Venku má mnohem více podnětů, které ho zaujmou a nenásilně přivedou ke spolupráci než ve studiu, kde, věřte mně, po 20 minutách je unavené a už s ním obvykle nic nezmůžeme 😉

Kdy tak fotit těhotenské fotografie ?

Ideální období je mezi 30-35. týdnem. Záleží na velikosti vašeho bříška. V tomto období je už krásně kulaté a správně „těhotenské“ :-))Osobně mně přijde  zbytečné ho fotit dříve, kdy zejména u štíhlých žen není co fotit.
Od dubna do září i října, pokud počasí dovoluje, budu těhotenské fotky fotit pouze v exteriéru.

Často se ptáte co na sebe.
Pokud si neuděláte představu o barevném sladění v kapitole níže s názvem Co na sebe, zde přináším pár tipů na to,co se mně na těhulkách na focení líbí.
Zdroj fotografií: Pinterest (kde doporučuji sosat další inspiraci, je-li ta má zde malá :-))

 

Co si obléci na focení?

Myslete na to, že to co si na focení oblečete, má velký vliv na konečný výsledek. Nejen to jak já to vyfotím 😉

Volte věci bez  raději bez potisků a obrázků, pánům velmi sluší košile, svetříky, trika – ať už jednobarevné, s pruhem či kárkem.
Ženy nazapomínejte i na šaty či sukně 😉

U dětí se oblečení s obrázky někdy vyhnout nelze, ale pokuste se oblečení pěkně sladit.
Také si klidně vemte více  outfitů, během focení můžeme ze 2x oděv vystřídat.  Jen myslete na to, že focení mám i časově nějak ohraničeno, tak aby jste se pak ve finále celé focení jen nepřevlékali … nebo nepřemlouvali naštvané dítě, že si má obléci ty čtvrté šatečky, co jste mu na focení vzali … děti převlékání většinou děsně milují :-))

Ženy, pamatujte na vaše vzezření – pokud nechcete využít služeb mých vizážistů, doporučuji vám, aby jste si doma připravily makeup a upravily si vlasy. Makeup si vytvořte trochu silnější, než jste zvyklé. To proto, že foťák barvy „požírá“ a když nemáte kvalitní fotomakeup, ale běžné denní líčení, tak jako by jste na fotce nebyla namalovaná ….

Tipy na oblečení a barevné sladění

zdroj fotografií:  Pinterest